Roszak Show to zespół muzyków, którzy wychowali się na muzyce pop/rocka lat 80’ i 90’, śpiewanej przez naszych idoli po angielsku albo po polsku. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby grać taką muzykę z tekstami osadzonymi w „Ślonskij Godce” i stworzyć SHOW, który na długo pozostanie publiczności w pamięci.

 

Marcin Roszak, lider i założyciel zespołu, napisał muzykę i teksty do wszystkich utworów, po czym skrzyknął grupę zawodowych muzyków, z którymi jego droga sceniczna się kiedyś przecięła i w ten sposób powstał band.

Oprócz Marcina zespół tworzą: Piotr Zaufal – basista oraz aranżer utworów zespołu; Wojciech Wesołek – gitary; Tomasz Pala – instrumenty klawiszowe; Kamil Wójcik – perkusja oraz sekcja dęta – dr Artur Motyka, Olek Knura i Kamil Wolner. Nikt tu nie jest przypadkowy, pon ieważ przyświeca nam jeden cel. Zawsze marzyliśmy, żeby wziąć udział w świetnym show pokroju Micheala Jacksona, Phila Collinsa czy Tiny Turner i postanowiliśmy, że stworzymy i połączymy koncert muzyczny pełen ciekawych utworów w doskonałych aranżacjach, popisów solowych muzyków, z całym scenariuszem, dramaturgią oraz zaplanowaną grą świateł.

Nasza muzyka, jak i muzyka na Śląsku ogólnie jest pozytywna. Miała i ma za zadanie przede wszystkim podnosić na duchu. Wynikało to stąd, że w XIX wieku, kiedy na Górny Śląsk dotarła rewolucja przemysłowa, ludzie mieli niewiele czasu na słuchanie muzyki – pracowali sześć dni w tygodniu, typowa dniówka rzadko trwała krócej niż 10 godzin. W sobotę wieczorem i w niedzielę po południu nie mieli potrzeby w słuchanej muzyce doszukiwać się szczególnej rozkminy. Chcieli przy muzyce odprężyć się i zapomnieć o trudnościach życia. Stąd muzyka śląska była niemal wyłącznie w durowych tonacjach.

Wykonując nasze koncerty chcemy do tego nawiązywać. Zapraszamy wszystkich do zabawy podczas naszego show. Dzięki naszej muzyce, ale też reżyserii świateł i choreografii nasi widzowie na półtorej godziny oderwą się od swojego codziennego życia i spędzą z nami niezapomniane chwile.